ЗАБОРОНА СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ, ПРОМИСЛОВИХ ТА ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

Дата: 29.07.2021 15:29

ЗАБОРОНА спалювання СУХОЇ РОСЛИННОСТІ, промислових та побутових відходів

Спалювання рослинних залишків суворо заборонене.

Не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів.

Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 № 105, на об’єктах благоустрою зеленого  господарства, зокрема забороняється:

вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;

спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

Спалювати листя категорично забороняється.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється також випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Відповідно до ст. 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста сімдесяти трьох неоподадкованих мінімум доходів громадян ( від 2890 грн до 6120 грн) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 15300 грн до 21250 грн).

У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.